List od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego List od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana ZdrojewskiegoList od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy list od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, który objął patroinatem 42 edycję Lubuskiego Lata Filmowego.

bogdanzdrojewskiSzanowni Państwo!

Festiwal „Lubuskie Lato Filmowe”, nastawiony na prezentację najbardziej wartościowych dokonań kina naszych sąsiadów, promuje je konsekwentnie od lat. Przyznać trzeba, iż  filmy z krajów  Europy Środkowej i Wschodniej rzadko i w niewielkim wyborze goszczą na ekranach naszych kin, festiwal stanowi zatem znakomitą okazję do zapoznania widzów z różnorodnymi trendami i kierunkami współczesnego kina tej części Europy. W szranki konkursowe z obrazami z krajów środkowoeuropejskich stają również nasze rodzime produkcje. Organizatorzy stawiają sobie za cel przede wszystkim promocję kina artystycznego i niekomercyjnego.

Festiwal, zajmujący ważną pozycję na mapie filmowej nie tylko regionu lubuskiego, ale też całego kraju, przygotowuje każdorazowo interesującą ofertę programową. Znajdują się w niej filmy konkursowe, zarówno fabularne jak i dokumentalne, obrazy prezentowane w ramach pokazów specjalnych, przeglądów tematycznych. Mam nadzieję, że widzowie odnajdą w pokazywanych filmach ciekawy zapis współczesnej rzeczywistości społeczno-politycznej i mentalności mieszkańców naszej części Europy. Co istotne, widzowie mają możliwość dyskusji po projekcjach z twórcami filmów ze wszystkich krajów uczestniczących w prezentacjach festiwalowych.

Życzę twórcom oraz publiczności satysfakcji z pobytu na festiwalu – satysfakcji płynącej zarówno z ekranu kinowego, jak i z aktywnego uczestnictwa w szeregu festiwalowych wydarzeń. Mam nadzieję, że tegoroczna, już 42. edycja tej imprezy utwierdzi nas w przekonaniu, że wartościowe propozycje kulturalne potrafią dostarczyć nam ciekawych i niezwykłych doznań.

listministerzdrojewski

Zobacz list

Może Ci się również spodoba