You are currently viewing Delikatesy non stop / Non-stop delicacies / Nonstop lahůdky – reż. Jan Hřebejk

Delikatesy non stop / Non-stop delicacies / Nonstop lahůdky – reż. Jan Hřebejk

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Delikatesy non stop to film telewizyjny Jana Hřebejka, charakterystyczny dla jego magicznej filmowej poetyki i aktorskich kreacji. Jedno z najwdzięczniejszych filmowo-estetycznych doznań kilku ostatnich sezonów czeskiej kinematografii. Świetny komediowy scenariusz Tomáša Pavlíčka z żywymi dialogami i pięknie zarysowanymi scenami Jana Hřebejka, który potrafił to sfilmować.

Lenka (Eliška Křenková) przyjeżdża do Pragi na spotkanie ze swoim chłopakiem, ale juz na początku romantycznej kolacji otrzymuje od niego oburzającą ofertę, której nie umie potraktować inaczej, jak tylko uciekając. W końcu ucieczki są typowe dla Lenki. Ostatnie połączenie do domu odjechało sprzed nosa, następna możliwość dopiero rano… Co zrobić z całą nocą w Pradze?

Niedaleko stacji kolejowej Lenka natyka się na otwarty non stop sklepik z przysmakami i postanawia uspokoić się typowo dla niej – jedzeniem. Wydaje się, że jakiś problem ma również starszy właściciel sklepiku Karel (Miroslav Krobot). I chociaż Lenka nie umie rozwiązać swoich problemów, natychmiast rozwiązuje kłopoty nieznajomych.

Delikatesy non stop / Non-stop delicacies / Nonstop lahůdky – reż. Jan Hřebejk