Posts Tagged :

goście

Spotkanie z Lechem Majewskim (wideo)

900 600 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

Spotkanie z Lechem Majewskim po projekcji filmu „Onirica”, który przyjęty był brawami przez publiczność Lubuskiego Lata Filmowego. Ciekawa rozmowa o sztuce, starych mistrzach i… zobaczcie Państwo to sami w naszej relacji wideo. Poniżej też kilka fotek.

YouTubeThis content is blocked. Please review your Privacy Preferences.

Preferencje prywatności / Privacy Preferences / YouTube

LLF 2015: Spotkanie z Maciejem Bochniakiem (wideo)

900 600 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

Pierwsze festiwalowe spotkanie za nami. Po projekcji filmu „Disco Polo” widzowie rozmawiali z Maciejem Bochniakiem o fenomenie tego rodzaju muzyki. – Niby nikt nie słucha, a wszyscy znają – zażartował w rozmowie z Magdaleną Piekarską reżyser, który pracuje teraz dla odmiany nad filmem o etiopskim jazzie…

YouTubeThis content is blocked. Please review your Privacy Preferences.

Preferencje prywatności / Privacy Preferences / YouTube

Ulotka z programem LLF 2015 – pobierz, wydrukuj i zaplanuj

848 600 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

Ulotka z programem LLF 2015 – pobierz plik pdf, wydrukuj i zaplanuj festiwalowe seanse w Łagowie.

program llf 2015 ulotka program llf 2015 ulotka2

 

LLF 2015: Mistrzowie Kina – Jan Jakub Kolski

900 600 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

Niezmiernie miło nam donieść, że w cyklu „Mistrzowie kina” gościć będziemy Jana Jakuba Kolskiego. Codziennie zaprezentujemy jeden z sześciu wybranych przez reżysera jego filmów. Przez wszystkie dni festwialu będzie okazja do spotkań i rozmów z autorem na temat jego twórczości.

janjakubkolski

Jan Jakub Kolski – reżyser, scenarzysta i operator tworzący kino autorskie, jest również pisarzem, zbiór „Jańcio Wodnik i inne nowele” oraz powieść „Kulka z chleba”. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Uznawany jest przede wszystkim za jednego z najciekawszych twórców polskiego kina. Kolski ma w dorobku kilkanaście filmów pełnometrażowych. Za niemal każdy otrzymał nagrody, wśród laurów są również grona Lubuskiego Lata Filmowego.

W 1985 roku ukończył wydział operatorski w Łódzkiej Szkole Filmowej. Pracował w Ośrodku TVP Wrocław, zaczynając jako pomocnik operatora, a kończąc jako główny reżyser. Zrobił wiele filmów krótkometrażowych – do najważniejszych należą: „Mały dekalog”, Jak mnie kochasz”, „Słowiański świt” i „Ładny dzień”. Na dużym ekranie zadebiutował w roku 1990 filmem „Pogrzeb kartofla”, oparty na historii dziadka, jednocześnie jednak można w nim dostrzec przejawy realizmu magicznego, typowego dla późniejszych filmów umiejscowionych często w archetypicznej polskiej wsi. Wytworzył obraz magicznej, odrealnionej krainy, zwanej przez krytyków i publiczność kinową – „Jańciolandem”. Dlatego szczególną wagę w jego twórczości mają fabularyzowane filmy powstałe w Popielawach.

Ogólnopolską popularność przyniósł Kolskiemu „Jańcio Wodnik”, w którym brawurowo zagrał Franciszek Pieczka i za który reżyser otrzymał w 1993 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Nagrodą Specjalną Jury, a w 1994 roku „Paszport Polityki”. Jeszcze w 1993 roku zrealizował „Magneto” z Jerzym Zelnikiem w roli głównej, dwa lata później premierę miały aż dwa obrazy Kolskiego: „Cudowne miejsce” (nagroda za reżyserię i dialogi na FPFF w Gdyni) i „Grający z talerza” (1995, specjalna nagroda jury na festiwalu w Tokyo, nagroda za scenariusz na FPFF w Gdyni). Od tamtej pory publiczność wie, że każdy nowy film artysty jest przykładem najlepszego kina autorskiego. Świat wykreowany przez Jana Jakuba Kolskiego w filmach takich, jak „Pograbek”, „Jańcio Wodnik”, „Cudowne miejsce”, „Szabla od komendanta” czy „Grający z talerza” i ma zagorzałych wielbicieli. „Historia kina w Popielawach” (1998)  podsumowuje „popielawski epizod twórczości”, przełamując pojawiające się krytyczne opinie i zarzuty jednostajności. „Historia kina …” z Bartoszem Opanią w roli głównej, przynosi reżyserowi Złote Lwy na FPFF w Gdyni.

Filmy Jana Jakuba Kolskiego, jednorodne fabularnie i estetycznie, są we współczesnym polskim kinie wyjątkowym przykładem obecności prawdziwego autora: kreatora filmowego uniwersum, twórcy osobnego stylu, wreszcie artysty wpisującego w swe dzieła elementy własnej biografii i historii rodziny, prywatną topografię, oryginalną wyobraźnię i niezależne sądy moralne – pisała Grażyna Stachówna.

W 2000 roku zaskoczył wszystkich, realizując „Daleko od okna” – film nakręcony na podstawie reportażu Hanny Krall, osadzony w realiach II wojny światowej z Dominiką Ostałowską w roli głównej. Rok 2003 to adaptacja „Pornografii” Gombrowicza z Janem Fryczem i Krzysztofem Majchrzakiem. Obraz nominowany był do Złotego Lwa w Wenecji. Otrzymał też nagrodę publiczności na FPFF w Gdyni.

Kolejne lata zaowocowały kolejnymi wyśmienitymi filmami autorskimi, w roku 2006 powstało „Jasminium”, a w 2009 „Afonia i pszczoły”. Na pierwszy rzut oka filmy te zdają się być portem Kolskiego do baśniowego „Jańciolandu”. W 2010 powstaje „Wenecja” według prozy Włodzimierza Odojewskiego, a w 2012 – głośny obraz „Zabić bobra” o próbie radzenia sobie z ciemną stroną ludzkiej natury, którego światowa premiera miała miejsce podczas 47. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlovych Varach. W 2014 roku pojawia się kolejny nowy film „Serce, serduszko”, jaśniejsza opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia.

Zobacz film Serce, Serduszko J. J. Kolskiego. Spotkaj się z reżyserem na LLF

940 497 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

2.07. o godz. 20:00 w Kinie Festiwalowym projekcja najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego Serce, serduszko / The Heart and The Sweetheart.
Po seansie spotkanie z reżyserem! Zapraszamy.

YouTubeThis content is blocked. Please review your Privacy Preferences.

Preferencje prywatności / Privacy Preferences / YouTube

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny, Kordula jeszcze raz chce zacząć wszystko od nowa. Losy dziewczynki z domu dziecka i jej ekscentrycznej
opiekunki splatają się we wspólnej wędrówce przez Polskę. Na swojej drodze spotykają księdza hip-hopowca, zwariowaną panią weterynarz, pustelnika – lalkarza, zapomnianą nauczycielkę tańca. Ścigane przez policjantów i próbującego odzyskać uczucia dziewczynki ojca, odbywają wewnętrzną podróż, która zmieni ich życie.
„Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego to ciepły film drogi o sile miłości i potędze marzeń. O tym, że warto czasem zatrzymać się w biegu i na nowo ułożyć swój świat. Nigdy nie jest za późno, by zacząć ścigać marzenia.

„Bogowie” w Łagowie, przyjeżdża Łukasz Palkowski

696 390 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

Reżyser święcącego ostatnio wielki tryumf filmu „Bogowie” przyjeżdża do Łagowa. Gościem Lubuskiego Lata Filmowego będzie reżyser filmu Łukasz Palkowski. Już teraz jesteśmy ciekawi spotkania z twórcą po projekcji filmu. 

PALKOWSKI

Łukasz Palkowski – polski reżyser i scenarzysta, urodził się w 1976 r. w Warszawie. Nie skończył żadnej uczelni filmowej. Praktykował jako asystent i drugi reżyser przy filmach Macieja Pieprzycy, Krzysztofa Langa i Jana Kidawy-Błońskiego. Zrealizował dokument „Giganci” oraz krótki film fabularny „Nasza ulica” według opowiadania Jana Himilsbach, za który otrzymał I nagrodę na Warszawskim Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej.

Jego fabularnym debiutem, w roku 2007, jest „Rezerwat”. Film pokazywany był dotychczas na krajowych festiwalach i dostawał nagrody, m.in. w Koszalinie oraz na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu. Najważniejsza była nagroda na festiwalu w Gdyni – za najlepszy debiut filmowy roku. Wyreżyserował również film: „Wojna żeńsko-męska” (2011) oraz odcinki serialu „39 i pół”.

Film „Bogowie” opowiadający o prof. Zbigniewie Relidze bił rekordy popularności w Polsce, zdobywając prestiżowe nagrody na polskich festiwalach, m.in. Złote Lwy w Gdyni, czy aż siedem Orłów, w tym za najlepszą reżyserię, scenariusz, zdjęcia i role męskie, a także statuetkę dla najlepszego filmu oraz nagrodę publiczności.

Łukasz Palkowski szybko znów pragnie stanąć za kamerą. Chce nakręcić film o polskich lotnikach, którzy w 1940 r. walczyli w bitwie o Anglię.

LLF 2015: Eryk Lubos

901 600 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

I oto znów z Erykiem Lubosem spotkamy się na Lubuskim Lecie Filmowym, lecz teraz w innej roli. Podczas ubiegłorocznej edycji festwialu Eryk Lubos jako odtwórca głownej roli był gościem spotkania po filmie „Zabić bobra” Jana Jakuba Kolskiego. Tym razem aktor będzie… 

IMG_0390

Eryk Lubos, aktor teatralny i filmowy, stworzył kilkadziesiąt charakterystycznych ról teatralnych i filmowych, występował w balecie, śpiewał operę i dubbinguje kreskówki. Absolwent PWST we Wrocławiu. Był aktorem Teatru Współczesnego we Wrocławiu i TR Warszawa. Ma na swoim koncie wiele ról scenicznych, stworzonych głównie na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego, ale również w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Rozmaitości w Warszawie oraz w spektaklach Teatru Telewizji. Wystąpił również w słynnych spektaklach „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka.

Do roku 2005 jego kariera aktorska pozostawała w cieniu swoistego wizerunku artysty, z reguły występował w obsadach drugoplanowych, czarnych charakterów. Po 2008 roku aktor narodził się na nowo, jego rolę w produkcjach „Oficer” „Moja krew”, „Boisko bezdomnych”, „Janosik prawdziwa historia”, czy „Skrzydlate świnie” przywróciły go do palestry charakterystycznych aktorów filmowych, co zostało potwierdzone wieloma nagrodami. W swoim dossier ma współpracę z reżyserem Wojciechem Smarzowskim w filmach: „Dom zły”, „Drogówka”, czy „Róża”. Jest również popularnym i lubianym aktorem serialowym, zobaczyć go można m.in. w „Oficerze” Macieja Dejczera, „Pitbullu” Patryka Vegi, ale też w lżejszych produkcjach – „Codzienna 2 m. 3”, „Magda M.” oraz w „Ojciec Mateusz”.

W dorobku ma nagrodę nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego polskiego aktora młodego pokolenia. Nagradzany też za najlepsze role: w 2008 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Indora w filmie „Boisko bezdomnych” Kasi Adamik, na MFF na Cyprze w 2010 za rolę Igora w „Mojej krwi” Marcina Wrony. W 2012 roku otrzymał nagrodę na Festiwalu w Karlovych Varach za najlepszą rolę męską – Eryka w filmie „Zabić bobra” Jana Jakuba Kolskiego. Z kolei za rolę dzielnicowego w „Dziewczynie z szafy” Bodo Koksa nominowany został do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2014.

Fotograf

900 505 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025
YouTubeThis content is blocked. Please review your Privacy Preferences.

Preferencje prywatności / Privacy Preferences / YouTube

Piątek w zdjęciach – słońce i wakacje?

54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

Do Łagowa przyjeżdżają festiwalowi goście

320 150 54. Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer / 29.06-6.07.2025

Łagów od rana wypełnia się widzami i festiwalowymi gośćmi Lubuskiego Lata Filmowego.

Privacy Preferences

When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in the form of cookies. Here you can change your Privacy preferences. It is worth noting that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we are able to offer.

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Click to enable/disable Google Fonts.
Click to enable/disable Google Maps.
Click to enable/disable video embeds.
Nasza strona używa cookies. Określ swoje preferencje prywatności i wyraż (lub nie) zgodę na użycie cookies. Our website uses cookies, mainly from 3rd party services. Define your Privacy Preferences and/or agree to our use of cookies.