You are currently viewing Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych – LLF 2022

Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych – LLF 2022

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Jury Konkursu Filmów Dokumentalnych – 51. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2021

Jurorzy konkursu filmów dokumentalnych 51 Lubuskiego Lata Filmowego Łagów 2022

Jerzy Armata

Krytyk filmowy i muzyczny. Wiceprzewodniczący Koła Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Selekcjoner i juror wielu festiwali filmowych. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Autor licznych artykułów prasowych, audycji telewizyjnych i radiowych, a także kilkunastu książek o tematyce filmowej (jedna z nich „Z Armatą na Wilka. Animowany blues Mariusza Wilczyńskiego” została w roku 2012 uhonorowana nagrodą PISF, a inna – napisany wspólnie z Anną Wróblewską „Polski film dla dzieci i młodzieży” – nagrodą ZAIKS-u, a także nagrodą PISF, 2015).

Odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” (2013). Laureat Platynowych Koziołków 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu (2015). W roku ubiegłym został uhonorowany Nagrodą SFP za wybitne osiągnięcia artystyczne i wkład w rozwój polskiej kinematografii.

Tomasz Gąssowski

Kompozytor, reżyser, producent. W 2014 roku ukończył kurs reżyserii filmowej w Szkole Wajdy. Rok później powstał jego autorski film „Baraż” (m.in. Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym, Nagroda Jury na 32. Festival Européen du Film Court de Brest we Francji)

Jest autorem muzyki do wszystkich filmów Andrzeja Jakimowskiego: „Sztuczki”, „Imagine”, „Pewnego razu w listopadzie” i „Zmruż Oczy”, którego jest również współproducentem. Za muzykę do „Imagine” otrzymał Nagrodę MocArta Radia RMF Classic za najlepszą muzykę filmową 2013 roku.

Pavel Chalupa

Absolwent praskiego DAMU w Pradze, dramatopisarz, scenarzysta, reżyser, producent, publicysta i autor projektów użyteczności publicznej. Ma również doświadczenie jako aktor, scenarzysta i reżyser. Był przedstawicielem i organizatorem ruchu studenckiego, który uczestniczył w upadku reżimu komunistycznego i demokratyzacji Czechosłowacji.

Założyciel Stowarzyszenia Pozitivní stáří, z którym przedstawił dokumentację filmową „Urodzeni w 1918” w Łagowie. Dyrektor artystyczny Ośrodka Badań nad Ludobójstwem w Terezinie.