You are currently viewing Jury konkursu krótkich filmów fabularnych

Jury konkursu krótkich filmów fabularnych

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Wanda Mirowska

Wanda Mirowska
Przewodnicząca Jury

Filmoznawca, od 1985 roku wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wcześniej kierownik artystyczny kin studyjnych oraz kierownik Działu Reklamy i Imprez w Okręgowym Przedsiębiorstwie Dystrybucji Filmów w Łodzi.

 

IstvanKrastesqIstván Krasztel

Urodzony w Budapeszcie. Skończył kulturoznawstwo i bibliotekarstwo w Wyższej Szkole Pedagogicznej w mieście Szombathely oraz filologię rosyjską na Uniwersytecie im. Loranda Eótvósa w Budapeszcie. Pracował w Polsce w latach 1977-1981 jako sekretarz ambasady, później, w latach 1982-1983 oraz 1988-1993 jako Wicedyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie, Radca
Generalny Departamentu Zagranicznego Ministerstwa Edukacji i Kultury Republiki Węgierskiej.

 

TBrodasqTomasz Broda

Tomasz Broda urodził się w 1967 r. w Kaliszu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnieASP). Dyplom z wyróżnieniem w pracowni projektowania graficznego prof. Jana Jaromira Aleksiuna w 1992 r. Zajmuje się rysunkiem,  ilustrację książkową i prasową, scenografią. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju”, „Odrze”. Na własnej twarzy za pomocą przedmiotów codziennego użytku tworzy maski , które prezentował w telewizyjnych programach m.in. w „Wieczorze z Jagielskim”, w niemieckiej wersji Ulicy Sezamkowej ,  oraz w autorskim programie „Zrób sobie gębę”. Prowadzi pracownię ilustracji w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Siedmiokrotny laureat Międzynarodowej Wystawy Satyrykon ( Grand Prix w 1997 r., Złoty Medal w 1993 r., 2006 r. i 2014 r.). Zdobywca  m.in. Nagrody dla Ilustratora Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008. Laureat Nagrody Prezydenta Wrocławia w roku 2000.

www.tomaszbroda.pl