You are currently viewing K2 własną drogą / K2 My Way / K2 vlastní cestou – reż. Jana Počtová

K2 własną drogą / K2 My Way / K2 vlastní cestou – reż. Jana Počtová

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Latem ubiegłego roku Klára Kolouchová zdobyła najbardziej przerażającą górę świata – K2 – i tym samym została pierwszą Czeszką, która stanęła na szczytach trzech najwyższych gór świata, w tym Mount Everest. Jej wspinaczka na K2 to nie tylko niespotykany dotąd sportowy sukces, ale także historia niezłomnej woli, determinacji i siły w ​​pokonywaniu przeszkód.

Klára Kolouchová zdobyła K2 w trzeciej próbie, jako 20 kobieta na świecie. Jej pierwsza wyprawa została zmieciona przez lawinę, za drugim razem zawiodło ją zdrowie. Również podczas zeszłorocznego, trzeciego wejścia zdarzył się taki moment, kiedy losy jej wyprawy dosłownie wisiały na włosku.

Film K2 zrealizowała Jana Počtová, autorka uznanych filmów dokumentalnych. Główna bohaterka i reżyserka przeżyły przez dwa lata okres trudnych przygotowań, wątpliwości, trudnych pożegnań, kryzysów i nieudanych prób. Jana Počtová wraz z kamerzystą starała się uchwycić klimat i wydarzenia wypraw. Film zawiera zapierające dech w piersiach ujęcia gór i autentyczne ujęcia Kláry z samego finalnego wejścia.

K2 własną drogą / K2 My Way / K2 vlastní cestou – reż. Jana Počtová