Program 41. LLF na weekend!

Przed nami dwa ostatnie oraz weekendowe dni 41. Lubuskiego Lata Filmowego. Prezentujemy aktualny program projekcji filmowych oraz festiwalowych wydarzeń. Zapraszamy do Łagowa!

Piątek / Friday – 29.06.2012 

KAWIARNIA FESTIWALOWA OW„LEŚNIK”
12:00 Otwarte nieodpłatne warsztaty – spotkania poświęcone krytyce filmowej prowadzone przez Andrzeja Wernera, Rafała Marszałka i Andrzeja Kotońskiego

KINO FESTIWALOWE
9:00
Anielska gra / The Angel’s Game /Andělská hra
reż./dir.: Adéla Sirotkova, Czechy / Czech Republic, 52′ (kon. dok.)
Camino
reż./dir.: Jana Bucka, Słowacja / Slovakia, 47′ (kon. dok.)

13:00
Rodzina Nikiego / Nicky’s Family / Nickyho Rodina
reż./dir.: Matej Mináč, Słowacja, Czechy, Anglia, USA, Izrael, Kambodża / Slovakia, Czech Republic, England, USA, Israel, Cambodia, 96′ (kon. dok. / doc.)

15:30
Przystanek dla bocianów / Where Storks Rest
reż./dir.: Józef Romasz, Polska / Poland, 78′ (kon. dok.)
Wszystko o Tobie / All about you / Alles uber Dich,
reż./dir.: Robert Heber, Niemcy / Germany, 18′; (kon. dok.)

17:30
Gracz / Gaamer
reż./ dir.: Oleg Sentsov, Ukraina / Ukraine, 95′ (kon. fab. /feat.)

20:00
Kret / The Mole
reż. / dir.: Rafael Lewandowski, Polska / Poland, 108′ (kon. fab.)

22:15
Nic przeciw niczemu / Nothing Against Nothing / Nic proti ničemu
reż. / dir.: Petr Marek, Czechy / Czech Republic, 98′ (fab. / feat.)

 

AMFITEATR

22:30
Cygan / Gypsy / Cigán
reż. / dir.: Martin Sulik, Czechy, Słowacja / Czech Republic, Slovakia, 107′ (fab. / feat.)

 

SALA BIBLIOTEKI
14:00 „Mistrzowie drugiego planu ?… (Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz)”
– projekcja filmu i wystąpienie Grzegorza Pieńkowskiego

 

SALA WIDEO LEŚNIK

11:00
Wróć do domu przed północą / Come Back Home Before Midnight
reż./dir.: Stefan Łazarski, Polska / Poland, 15′ (kr. fab. / short. feat.)
xRonix
reż. / dir.: Aleksandra Rek, Polska / Poland, 26′ (dok. / doc.)

11:50
Święto zmarłych / All Souls’ Day
reż./dir.: Aleksandra Terpińska, Polska / Poland, 17′ (kon. kr. fab.)
Zaćmienie / Eclipse
reż./dir.: Paweł Maślona, Polska / Poland, 26′ (kon. kr. fab.)
Łaska / Mercy
reż./dir.: Eliza Subotowicz, Polska / Poland, 18′ (kon. kr. fab.)

13:00
Koleżanki / Amigos Forever
reż./dir.: Sylwester Jakimow, Polska / Poland, 32′ (kon. kr. fab.)
Urodziny / Birthday
reż./dir.: Maciej Sobieszczański, Polska / Poland, 25′ (kon. kr. fab.)

16:00
Krótkie filmy – Ukraina / Short films – Ukraine:
Biały Kruk / White Crow – reż./dir.: Anatoliy Lavrenishyn, Ukraina, Francja / Ukraine, France, 10′ (kr. fab.)
Na przełaj / Cross Country / Kpocc – reż. / dir.: Maryna Vroda, Ukraina / Ukraine, 15′ (kr. fab./short. feat.)
Czysty / Pure – reż. / dir.: Olena Potyomkina, Ukraina / Ukraine, 10′ (kr. fab. / short. feat.)
Czynnik Felliniego / Fellini Factor – reż. / dir.: Myroslava Khoroshun, Ukraina / Ukraine, 10′ (kr. fab. / short. feat.)
Głowa do góry! / Keep Your Head Up! – reż. / dir.: Myroslava Khoroshun, Ukraina / Ukraine, 10′ (kr. fab. / short. feat.)
Mirosław / Myroslav – reż. / dir.: Hanna Fedoryachenko, Ukraina / Ukraine, 19′ (kr. fab. / short. feat.)
Historia Leonida / Leoniďs Story – reż. / dir.: Rainer Ludwigs, Ukraina / Ukraine, 19′ (dok. / doc.) (93min)

17:00
Jeśli nie Ty / If Not You / Jei ne tu
reż. dir.: Olga Šusteriové, Litwa / Lithuania, 52′ (dok. / doc.)

18:00
Podzielona klasa / The divided class / Die geteilte Klasse
reż. / dir.: Andrzej Klamt, Polska, Niemcy / Poland, Germany, 79′ (dok. / doc.)

20:00
Filmy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi:
Namaszczeni, 26′; Casting, 14′; Szansa, 14′; Last Beat, 15′; Czerwień, 13′; Barbakan, 22′; Rozmowa, 6′; Bajkowe kroniki kucharskie, 6′; Turuntaj, koniec i początek, 5′ (121 min)

22:00
Szkoła Filmowa VSMU Bratysława
Część II
Space Resort, 4′; Frankenhand, 4′; Koncert pod lupou, 6′; Niebieski czerwony / Blue Red, 6′; The Abbess / Abatyše, 5′; Terra Nullius, 7′; Love at First Side / Láska na prvý pohl’ad, 5′; A few milimeters under the root / Pár milimetrov pod koreňom, 8′; Drum and Bass, 5′; Twins, 7′; Liptovská odysea, 10′ (66 min)

 

======================================================================
 

Sobota / Saturday  – 30.06.2012 

KAWIARNIA FESTIWALOWA OW „LEŚNIK”
12:00
Otwarte nieodpłatne warsztaty – spotkania poświęcone krytyce filmowej prowadzone przez Andrzeja Wernera, Rafała Marszałka i Andrzeja Kotońskiego

 

KINO FESTIWALOWE

9:00
Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana / Love, Europe, World of Zygmunt Bauman
reż./dir.: Krzysztof Rzączyński, Polska / Poland, 53′(dok./doc.)
Chitraanjali. Stefan Norblin in India
reż./dir.: Małgorzata Skiba, Polska / Poland, 59′ (dok. / doc.)

11:00
Z miłości / With Love
reż./dir.: Anna Jadowska, Polska / Poland, 100′ (fab./feat.)

13:00
Nie ten człowiek / Odd One Out
reż./dir.: Paweł Wendorff, Polska / Poland, 87′ (fab./feat.)

15:30
Miłość to miłość / Love is Love / Láska je láska
reż./dir.: Milan Cieslar, Czechy / Czech Republic, 108′ (fab.)

17:30
Wymyk / The Courage
reż./dir.: Greg Zgliński, Polska / Poland, 88′ (kon. fab.)

20:00
Wielki dezerter / Glorious Deserter / Glorious Dezerter
reż./dir.: Gabriele Neudecker, Austria, 80′ (kon. fab.)

AMFITEATR

21:00
koncert zespołu Free Blues Band

Ogłoszenie werdyktów Jury i uroczyste zakończenie festiwalu

22:30
Przeklęta Zorica / Lovetess Zorica / Crna Zorica
reż. / dir.: Radoslav Pavkovic, Christina Hadjicharalambous, Serbia, Polska, Grecja, Cypr / Serbia, Poland, Greece, Cyprus, 75′ (fab. / feat.)

 

SALA BIBLIOTEKI
14:00 „Mistrzowie drugiego planu ?… (Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz)” – projekcja filmu i wystąpienie Grzegorza Pieńkowskiego

 

SALA WIDEO LEŚNIK

9:00
Smíchov płacze, Brooklyn śpi / Smichov is crying, Brooklyn is sleeping / Smíchov pláče, Brooklyn spí
reż./dir.: Dodo Gombár, Czechy / Czech Republic, 100′ (fab. / feat.) wersja oryginalna

11:50
Protokoły mędrców Syjonu / The Protocols of the Elders of Zion
reż./dir.: Bartosz Warwas, Polska / Poland, 7′ (kr. fab. / short. feat.)
Ciało Romy / Roma’s body
reż./dir.: Joanna Slesicka, Polska / Poland, 13′ (dok. / doc.)

13:00
Are You Feelin’ Good?
reż./dir.: Matuš I. Krajňák, Słowacja / Slovakia, 11′ (kon. kr. fab. / short. feat.)
Póki wilk syty / Wolf’s Clothing
reż./dir. Olga Kałagate, Polska / Poland, 18′ (kon. kr. fab. / short. feat.)

13:40
Berlin Anny Pawiowej / Anna Pavlova Lives in Berlin / Anna Pavlova lebt in Berlin
reż./dir.: Theo Solnik, Niemcy / Germany, 79′ (dok. / doc.)

15:10
Artysta / Artists / Artisten
reż./dir.: Florian Gottschick, Niemcy / Germany, 79′ (fab. / feat.)

17:00
Wariacje na temat maski / Variations on a Subject of Masks / Variacijos kaukiu tema
reż./dir.: Goda Rupeikaitě, Litwa / Lithuania, 30′ (dok./doc.)
Ring / Ring
reż./dir.: Maciej Cendrowski, Polska / Poland, 21′ (kr. fab./short. feat.)

18:00
Z nieba do nieba / From the sky to heaven
reż./dir.: Zbigniew Kowalewski, Polska / Poland, 45′ (dok./doc.)
Ludzie Normalni / Normal People
reż./dir.: Piotr Złotorowicz, Polska / Poland, 24′ (kr. fab. / short. feat.)
Noel
reż./dir.: Ewa Kabza, Polska / Poland, 48′ (dok. / doc.)

20:00
Drań / Bastard
reż./dir.: Carsten Unger, Niemcy / Germany, 126′ (fab./feat.)

Może Ci się również spodoba