You are currently viewing Spotkanie z Lucią Mann – scenarzystką filmu Lato w Pradze

Spotkanie z Lucią Mann – scenarzystką filmu Lato w Pradze

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Lucia Mann, scenarzystka niemiecko-austriackiego filmu “Lato w Pradze” podczas spotkania z łagowską publicznością Lubuskiego Lata Filmowego zdradziła kilka tajemnic związanych ze swoim dziełem. To jeden z serii telewizyjnych filmów pod wspólnym tytułem “Lato w…” z akcją odbywającą się w różnych miejscach świata. Aczkolwiek praski wątek pojawił się w wyniku tego, że ojciec scenarzystki pochodzi ze stolicy Czech. Lekka formuła filmu nie sprawia, że jest on komedią – wyjaśniała Lucia Mann – Obraz bywa humorystyczną opowieścią o losach kilku ludzi i nawiązuje też do faktów historycznych.
Nie jest jednak odbiciem prywatnych losów rodziny scenarzystki. Nie jest też opowieścią o Czechach, choć… sami Czesi widząc film, byli zaskoczeni tym, że tacy w rzeczywistości są. Praga choć piękna i wzbudzająca zachwyt u oglądających film również nie zawsze jest taka. Widzimy ją zwykle w takich miejscach, które się chętnie pokazuje turystom. A Žižkov, w którym również dzieje się akcja filmu, choć zachwyca turystów, w rzeczywistości nie cieszy się dobrą sławą.
Następny film z cyklu “Lato w…” będzie nakręcony gdzieś nad Morzem Bałtyckim. Mała miejscowość nad Bałtykiem pozwoli może spojrzeć teraz z podobnej perspektywy na Niemców – zdradziła Lucia Mann.