You are currently viewing Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge

Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Muzyka Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa. JBBO to nie hałaśliwy dixielandowy band, ale elegancka orkiestra wybornie grająca zrelaksowany muzykalny repertuar spod znaku Kansas City, a element ludyczny ich występów został zachowany i nadal jest to “balowa orkiestra jazzowa” w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności.

Koncert odbędzie się na zakończenie festiwalu 29.06 o godz. 21.00 w amfiteatrze w Łagowie

Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge

Jazz Band Ball Orchestra to fenomen na skalę polską i światową. Trudno znaleźć zespół, który byłby aktywny przez ponad pół wieku i wciąż cieszył się niesłabnącym powodzeniem fanów

JBBO i Marek Michalak zdobyli pierwsze miejsce jako zespół oraz instrumentalista w kategorii “jazz tradycyjny” w ankiecie krytyków pisma Jazz Forum za rok 2017

Stanley Breckenridge
amerykański pianista bluesowy i jazzowy, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów “Popular Music in America” i “African American Music for Everyone”. Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Charyzmatyczny, porywający, uwodzący publiczność swym czarem- jeden z największych mistrzów bluesa. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek.

Pianista i wokalista jest doktorem muzykologii i wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Wykładał też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Występował solo i z innymi muzykami w licznych krajach Europy, Japonii i w USA. Wydał dziewięć albumów muzycznych.

Jazz Band Ball Orchestra
Marek Michalak – tb
Michał Bylica  – tp
Jarosław Kaczmarek – cl,ss,ts
Wojtek Grobosz – p
Tolek Lisiecki – b
Wiesław Jamioł – dr
Stanley Breckenridge – voc