You are currently viewing Praska orgia / Prague Orgy / Pražské orgie – reż. Irena Pavlásková

Praska orgia / Prague Orgy / Pražské orgie – reż. Irena Pavlásková

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Historia filmu przenosi nas do połowy lat 70. Słynny amerykański pisarz Nathan Zuckerman – często używane alter ego Philipa Rotha – przybywa do Pragi, aby uratować i zabrać rękopis nieopublikowanej książki. Podczas swojej misji w Pradze spotyka ekscentryczną i nieokiełznaną pisarkę Olgę i penetruje słynne imprezy, na których każdy szuka na swój sposób ucieczki ze świata ograniczonej wolności.

Stopniowo Zuckerman – wbrew swojej woli – staje się nie tylko widzem, ale także uczestnikiem dekadenckiego spektaklu, w którym nikomu nie można zaufać. Jego wizyta w Pradze, pełna dziwacznych spotkań z grupą różnorodnych ludzi, wkrótce stanie się pełną przygód, niebezpieczną misją. Zuckerman nie jest pewien, kto jest przyjacielem, a kto prowokatorem i informatorem. Zagrożone są nie tylko wolność Zuckermana, ale być może i jego życie.

Kim są ludzie z dekadenckich orgii w domu syna słynnego malarza? Kim jest wystraszony student, który ostrzega go, że musi natychmiast opuścić Czechosłowację? Kto jest jego przewodnikiem? Wyrzucony reżyser teatru, a teraz konserwator w muzealnej kotłowni? A kim jest jego Olga: skandalistką i buntowniczką czy też podwójnym graczem?

Praska orgia / Prague Orgy / Pražské orgie – reż. Irena Pavlásková