You are currently viewing Zmieniamy termin 49 Lubuskiego Lata Filmowego. Spotkamy się po wakacjach.

Zmieniamy termin 49 Lubuskiego Lata Filmowego. Spotkamy się po wakacjach.

  • Post author:
  • Post category:archiwum

Szanowni Państwo!

Drodzy miłośnicy Lubuskiego Lata Filmowego, drodzy twórcy oraz mieszkańcy Łagowa!

Informujemy, że 49. Lubuskie Lato Filmowe nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie.

Niestety, nie zawsze dobra wola i determinacja wystarczą, by z powodzeniem zrealizować swe zamierzenia. Panująca w kraju sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID19 nie daje nam – mimo naszych starań – możliwości przeprowadzenia Festiwalu podczas pierwszego tygodnia wakacji.

Mając na uwadze względy bezpieczeństwa uczestników naszego międzynarodowego festiwalu – widzów, gości i artystów – od kilku tygodni na bieżąco analizowaliśmy sytuację oraz śledziliśmy informacje spodziewając się, że mimo wszystko możliwe będzie utrzymanie tradycyjnego terminu naszego filmowego spotkania u progu lata.

Zapoznając się z ostatnimi komunikatami rządu dotyczącymi odmrażania życia kulturalnego w Polsce, otwierania granic kraju uznaliśmy, że niestety nie będzie to możliwe. I że lepiej będzie podjąć i oznajmić Państwu tę trudną, aczkolwiek konieczną decyzję.

Jednak z niepoprawnym optymizmem patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że 49 edycję Lubuskiego Lata Filmowego uda nam się zrealizować po wakacjach – w terminie od 30 sierpnia do 6 września 2020 roku.

Wobec powyższego termin zgłaszania filmów określony w regulaminie jest przesunięty do 15 lipca 2020 r.

Życzymy Wam wszystkim zdrowia, optymizmu i wytrwałości w tym niełatwym czasie oraz mamy nadzieję na spotkanie w Łagowie w nowym terminie!

Organizatorzy
Klub Kultury Filmowej

Dyrektor festiwalu
Andrzej Kawala