You are currently viewing Marszałek Województwa Lubuskiego: L jak Lubuskie Lato Filmowe

Marszałek Województwa Lubuskiego: L jak Lubuskie Lato Filmowe

  • Post author:
  • Post category:archiwum

elzbietaapolakLato w Lubuskiem nie smakowałoby tak samo, gdyby nie festiwal filmowy w Łagowie. W tym roku już po raz 44. odbędzie się wspaniała, duchowa uczta, która umacnia wiarę w głębszy sens kina. Pokazy znakomitych filmów, spotkania z wybitnymi twórcami, warsztaty, przeglądy kinematografii europejskiej, retrospektywy, dyskusje – całe to bogactwo artystycznych smaków ma przecież tak naprawdę jeden cel: kontakt z drugim człowiekiem. Bo czymże innym jest kino, jak nie formą poznania świata i wrażliwości otaczających nas ludzi? To przeżywanie i odkrywanie siebie poprzez innych, dlatego film jest czymś więcej niż tylko popularną rozrywką – jest zaproszeniem do smakowania życia w każdym jego aspekcie.

Festiwal filmowy w Łagowie śmiało można nazwać „kultowym”. Jego marka jest znana nie tylko w całej Polsce, ale też poza granicami kraju. Na jego wartość składa się nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale przede wszystkim wierna, dojrzewająca wraz z festiwalem publiczność, czyli ludzie kochający kino, dla których lato = Łagów w Lubuskiem.

Życzę Wszystkim Państwu wielu wspaniałych wrażeń – nie tylko filmowych, ponieważ i w kinie, i w życiu – zawsze najważniejszy jest człowiek.

Elżbieta Anna Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego