Program 41. LLF na weekend!

320 150 llf

Przed nami dwa ostatnie oraz weekendowe dni 41. Lubuskiego Lata Filmowego. Prezentujemy aktualny program projekcji filmowych oraz festiwalowych wydarzeń. Zapraszamy do Łagowa!

Piątek / Friday – 29.06.2012 

KAWIARNIA FESTIWALOWA OW„LEŚNIK”
12:00 Otwarte nieodpłatne warsztaty – spotkania poświęcone krytyce filmowej prowadzone przez Andrzeja Wernera, Rafała Marszałka i Andrzeja Kotońskiego

KINO FESTIWALOWE
9:00
Anielska gra / The Angel’s Game /Andělská hra
reż./dir.: Adéla Sirotkova, Czechy / Czech Republic, 52′ (kon. dok.)
Camino
reż./dir.: Jana Bucka, Słowacja / Slovakia, 47′ (kon. dok.)

13:00
Rodzina Nikiego / Nicky’s Family / Nickyho Rodina
reż./dir.: Matej Mináč, Słowacja, Czechy, Anglia, USA, Izrael, Kambodża / Slovakia, Czech Republic, England, USA, Israel, Cambodia, 96′ (kon. dok. / doc.)

15:30
Przystanek dla bocianów / Where Storks Rest
reż./dir.: Józef Romasz, Polska / Poland, 78′ (kon. dok.)
Wszystko o Tobie / All about you / Alles uber Dich,
reż./dir.: Robert Heber, Niemcy / Germany, 18′; (kon. dok.)

17:30
Gracz / Gaamer
reż./ dir.: Oleg Sentsov, Ukraina / Ukraine, 95′ (kon. fab. /feat.)

20:00
Kret / The Mole
reż. / dir.: Rafael Lewandowski, Polska / Poland, 108′ (kon. fab.)

22:15
Nic przeciw niczemu / Nothing Against Nothing / Nic proti ničemu
reż. / dir.: Petr Marek, Czechy / Czech Republic, 98′ (fab. / feat.)

 

AMFITEATR

22:30
Cygan / Gypsy / Cigán
reż. / dir.: Martin Sulik, Czechy, Słowacja / Czech Republic, Slovakia, 107′ (fab. / feat.)

 

SALA BIBLIOTEKI
14:00 „Mistrzowie drugiego planu ?… (Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz)”
– projekcja filmu i wystąpienie Grzegorza Pieńkowskiego

 

SALA WIDEO LEŚNIK

11:00
Wróć do domu przed północą / Come Back Home Before Midnight
reż./dir.: Stefan Łazarski, Polska / Poland, 15′ (kr. fab. / short. feat.)
xRonix
reż. / dir.: Aleksandra Rek, Polska / Poland, 26′ (dok. / doc.)

11:50
Święto zmarłych / All Souls’ Day
reż./dir.: Aleksandra Terpińska, Polska / Poland, 17′ (kon. kr. fab.)
Zaćmienie / Eclipse
reż./dir.: Paweł Maślona, Polska / Poland, 26′ (kon. kr. fab.)
Łaska / Mercy
reż./dir.: Eliza Subotowicz, Polska / Poland, 18′ (kon. kr. fab.)

13:00
Koleżanki / Amigos Forever
reż./dir.: Sylwester Jakimow, Polska / Poland, 32′ (kon. kr. fab.)
Urodziny / Birthday
reż./dir.: Maciej Sobieszczański, Polska / Poland, 25′ (kon. kr. fab.)

16:00
Krótkie filmy – Ukraina / Short films – Ukraine:
Biały Kruk / White Crow – reż./dir.: Anatoliy Lavrenishyn, Ukraina, Francja / Ukraine, France, 10′ (kr. fab.)
Na przełaj / Cross Country / Kpocc – reż. / dir.: Maryna Vroda, Ukraina / Ukraine, 15′ (kr. fab./short. feat.)
Czysty / Pure – reż. / dir.: Olena Potyomkina, Ukraina / Ukraine, 10′ (kr. fab. / short. feat.)
Czynnik Felliniego / Fellini Factor – reż. / dir.: Myroslava Khoroshun, Ukraina / Ukraine, 10′ (kr. fab. / short. feat.)
Głowa do góry! / Keep Your Head Up! – reż. / dir.: Myroslava Khoroshun, Ukraina / Ukraine, 10′ (kr. fab. / short. feat.)
Mirosław / Myroslav – reż. / dir.: Hanna Fedoryachenko, Ukraina / Ukraine, 19′ (kr. fab. / short. feat.)
Historia Leonida / Leoniďs Story – reż. / dir.: Rainer Ludwigs, Ukraina / Ukraine, 19′ (dok. / doc.) (93min)

17:00
Jeśli nie Ty / If Not You / Jei ne tu
reż. dir.: Olga Šusteriové, Litwa / Lithuania, 52′ (dok. / doc.)

18:00
Podzielona klasa / The divided class / Die geteilte Klasse
reż. / dir.: Andrzej Klamt, Polska, Niemcy / Poland, Germany, 79′ (dok. / doc.)

20:00
Filmy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi:
Namaszczeni, 26′; Casting, 14′; Szansa, 14′; Last Beat, 15′; Czerwień, 13′; Barbakan, 22′; Rozmowa, 6′; Bajkowe kroniki kucharskie, 6′; Turuntaj, koniec i początek, 5′ (121 min)

22:00
Szkoła Filmowa VSMU Bratysława
Część II
Space Resort, 4′; Frankenhand, 4′; Koncert pod lupou, 6′; Niebieski czerwony / Blue Red, 6′; The Abbess / Abatyše, 5′; Terra Nullius, 7′; Love at First Side / Láska na prvý pohl’ad, 5′; A few milimeters under the root / Pár milimetrov pod koreňom, 8′; Drum and Bass, 5′; Twins, 7′; Liptovská odysea, 10′ (66 min)

 

======================================================================
 

Sobota / Saturday  – 30.06.2012 

KAWIARNIA FESTIWALOWA OW „LEŚNIK”
12:00
Otwarte nieodpłatne warsztaty – spotkania poświęcone krytyce filmowej prowadzone przez Andrzeja Wernera, Rafała Marszałka i Andrzeja Kotońskiego

 

KINO FESTIWALOWE

9:00
Miłość, Europa, Świat Zygmunta Baumana / Love, Europe, World of Zygmunt Bauman
reż./dir.: Krzysztof Rzączyński, Polska / Poland, 53′(dok./doc.)
Chitraanjali. Stefan Norblin in India
reż./dir.: Małgorzata Skiba, Polska / Poland, 59′ (dok. / doc.)

11:00
Z miłości / With Love
reż./dir.: Anna Jadowska, Polska / Poland, 100′ (fab./feat.)

13:00
Nie ten człowiek / Odd One Out
reż./dir.: Paweł Wendorff, Polska / Poland, 87′ (fab./feat.)

15:30
Miłość to miłość / Love is Love / Láska je láska
reż./dir.: Milan Cieslar, Czechy / Czech Republic, 108′ (fab.)

17:30
Wymyk / The Courage
reż./dir.: Greg Zgliński, Polska / Poland, 88′ (kon. fab.)

20:00
Wielki dezerter / Glorious Deserter / Glorious Dezerter
reż./dir.: Gabriele Neudecker, Austria, 80′ (kon. fab.)

AMFITEATR

21:00
koncert zespołu Free Blues Band

Ogłoszenie werdyktów Jury i uroczyste zakończenie festiwalu

22:30
Przeklęta Zorica / Lovetess Zorica / Crna Zorica
reż. / dir.: Radoslav Pavkovic, Christina Hadjicharalambous, Serbia, Polska, Grecja, Cypr / Serbia, Poland, Greece, Cyprus, 75′ (fab. / feat.)

 

SALA BIBLIOTEKI
14:00 „Mistrzowie drugiego planu ?… (Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz)” – projekcja filmu i wystąpienie Grzegorza Pieńkowskiego

 

SALA WIDEO LEŚNIK

9:00
Smíchov płacze, Brooklyn śpi / Smichov is crying, Brooklyn is sleeping / Smíchov pláče, Brooklyn spí
reż./dir.: Dodo Gombár, Czechy / Czech Republic, 100′ (fab. / feat.) wersja oryginalna

11:50
Protokoły mędrców Syjonu / The Protocols of the Elders of Zion
reż./dir.: Bartosz Warwas, Polska / Poland, 7′ (kr. fab. / short. feat.)
Ciało Romy / Roma’s body
reż./dir.: Joanna Slesicka, Polska / Poland, 13′ (dok. / doc.)

13:00
Are You Feelin’ Good?
reż./dir.: Matuš I. Krajňák, Słowacja / Slovakia, 11′ (kon. kr. fab. / short. feat.)
Póki wilk syty / Wolf’s Clothing
reż./dir. Olga Kałagate, Polska / Poland, 18′ (kon. kr. fab. / short. feat.)

13:40
Berlin Anny Pawiowej / Anna Pavlova Lives in Berlin / Anna Pavlova lebt in Berlin
reż./dir.: Theo Solnik, Niemcy / Germany, 79′ (dok. / doc.)

15:10
Artysta / Artists / Artisten
reż./dir.: Florian Gottschick, Niemcy / Germany, 79′ (fab. / feat.)

17:00
Wariacje na temat maski / Variations on a Subject of Masks / Variacijos kaukiu tema
reż./dir.: Goda Rupeikaitě, Litwa / Lithuania, 30′ (dok./doc.)
Ring / Ring
reż./dir.: Maciej Cendrowski, Polska / Poland, 21′ (kr. fab./short. feat.)

18:00
Z nieba do nieba / From the sky to heaven
reż./dir.: Zbigniew Kowalewski, Polska / Poland, 45′ (dok./doc.)
Ludzie Normalni / Normal People
reż./dir.: Piotr Złotorowicz, Polska / Poland, 24′ (kr. fab. / short. feat.)
Noel
reż./dir.: Ewa Kabza, Polska / Poland, 48′ (dok. / doc.)

20:00
Drań / Bastard
reż./dir.: Carsten Unger, Niemcy / Germany, 126′ (fab./feat.)