Zmieniamy termin 49 Lubuskiego Lata Filmowego. Spotkamy się po wakacjach.

Szanowni Państwo!

Drodzy miłośnicy Lubuskiego Lata Filmowego, drodzy twórcy oraz mieszkańcy Łagowa!

Informujemy, że 49. Lubuskie Lato Filmowe nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie.

Niestety, nie zawsze dobra wola i determinacja wystarczą, by z powodzeniem zrealizować swe zamierzenia. Panująca w kraju sytuacja związana z pandemią koronawirusa COVID19 nie daje nam – mimo naszych starań – możliwości przeprowadzenia Festiwalu podczas pierwszego tygodnia wakacji.

Mając na uwadze względy bezpieczeństwa uczestników naszego międzynarodowego festiwalu – widzów, gości i artystów – od kilku tygodni na bieżąco analizowaliśmy sytuację oraz śledziliśmy informacje spodziewając się, że mimo wszystko możliwe będzie utrzymanie tradycyjnego terminu naszego filmowego spotkania u progu lata.

Zapoznając się z ostatnimi komunikatami rządu dotyczącymi odmrażania życia kulturalnego w Polsce, otwierania granic kraju uznaliśmy, że niestety nie będzie to możliwe. I że lepiej będzie podjąć i oznajmić Państwu tę trudną, aczkolwiek konieczną decyzję.

Jednak z niepoprawnym optymizmem patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że 49 edycję Lubuskiego Lata Filmowego uda nam się zrealizować po wakacjach – w terminie od 30 sierpnia do 6 września 2020 roku.

Wobec powyższego termin zgłaszania filmów określony w regulaminie jest przesunięty do 15 lipca 2020 r.

Życzymy Wam wszystkim zdrowia, optymizmu i wytrwałości w tym niełatwym czasie oraz mamy nadzieję na spotkanie w Łagowie w nowym terminie!

Organizatorzy
Klub Kultury Filmowej

Dyrektor festiwalu
Andrzej Kawala

Możesz również polubić…